ЖаңалықтарСпорт

Токио Олимпиадасына баратын спортшылардың тізімі анықталды

Қазақстан құрамасы қоржынында спорттың 27 түрінен 96 Олимпиада жолдамасы бар. 

Жеңіл атлетика (12 жолдама):
Георгий Шейко (Спорттық жүріс),
Айман Ратова (Спорттық жүріс),
Ольга Рыпакова (Үш қарғып секіру),
Мария Овчинникова (Үш қарғып секіру), Ирина Эктова (Үш қарғып секіру),
Кристина Овчинникова (Биіктікке секіру), Надежда Дубовицкая (Биіктікке секіру), Жанна Мамажанова (Марафон),
Иван Иванов (Ядро лақтыру)
Ольга Сафронова (100 және 200 метрге жүгіру)
Михаил Литвин (400 метрге жүгіру)

Суда жүзу (2 жолдама):
Дмитрий Баландин (100 және 200 метрге брасс әдісімен жүзу)
Диана Назарова

Ашық суда жүзу (1 жолдама):
Виталий Худяков

Каратэ (5 жолдама):
Дархан Асадилов (67 келі),
Софья Берульцева (+61 келі),
Данияр Юлдашев (+75 келі),
Мөлдір Жаңбырбай (55 келі),
Нұрқанат Әжіқанов (75 келі)

Спорттық құзға өрмелеу (1 жолдама):
Ришат Хайбуллин

Синхронды жүзу (1 жолдама):
Александра мен Екатерина Немич

Бокс (9 жолдама):
Сәкен Бибосынов (52 келі),
Серік Теміржанов (57 келі),
Закир Сафиуллин (63 к),
Абылайхан Жүсіпов (69 келі),
Әбілхан Аманқұл (75 келі),
Бекзад Нұрдәулетов (81 келі),
Василий Левит (91 келі),
Қамшыбек Қоңқабаев (+91 келі),
Надежда Рябец (75 келі).

Велоспорт (7 жолдама):
2 жолдаманы Артем Захаров пен
Сергей Пономарев иеленді.
Сонымен қатар Пономарев
спринтте де сынға түседі. (Барлығы 3 жолдама).
Қалған 4 жолдаманың иелері жақында белгілі болады

Қазіргі бессайыс (2 жолдама):
Павел Ильяшенко,
Елена Потапенко.

Спорттық гимнастика (7 жолдама):
Милад Карими.

Садақ ату (4 жолдама):
Ильфат Абдуллин,
Денис Ганькин,
Санжар Мусаев және
командалық бір жолдама.

Стенд ату (2 жолдама):
Әсемгүл Орынбай,
Зоя Кравченко.

Нысана көздеу (1 жолдама):
Юрий Юрков.

Еркін күрес (5 жолдама):
Нұрислам Санаев (57 келі)
Дәулет Ниязбеков (65 келі)
Данияр Қайсанов (74 келі)
Әлішер Ерғали (97 келі)
Юсуп Батырмырзаев (125 келі)

Грек-рим күресі (3 жолдама);
Мейрамбек Айнағұлов (60 келі)
Демеу Жадыраев (77 келі)
Нұрсұлтан Тұрсынов (87 келі)

Әйелдер күресі (3 жолдама);
Валентина Исламова (50 келі),
Татьяна Аманжол (53 келі),
Эльмира Сыздықова (76 келі)

Слаломда есу (2 жолдама):
Александр Куликов,
Екатерина Смирнова.

Байдарка мен каноэде есу (6 жолдама):
Наталья Сергеева,
Светлана Усова мен
Маргарита Торлопова,
Сергей мен Тимофей Емельяновтар.
(Сонымен қатар бұлар тағы үш сында өнер көрсете алады)

Академиялық есу (1 жолдама):
Владислав Яковлев.

Үстел теннисі (2 жолдама):
Анастасия Лаврова,
Кирилл Герасименко.

Су добы (1 жолдама):
Ерлер командасы

Таеквондо (2 жолдама):
Жансель Дениз,
Руслан Жапаров.

Көркем гимнастика (1 жолдама):
Алина Әділханова.

Семсерлесу (1 жолдама):
Руслан Құрбанов.

Ауыр атлетика (2 жолдама);
Игорь Сон (61 келі),
Зульфия Чиншанло (55 келі)

Дзюдо (6 жолдама);
Елдос Сметов (60 келі),
Ерлан Серікжанов (66 келі),
Жансай Смағұлов (73 келі)
Дидар Хамза (81 келі)
Ислам Бозбаев (90 келі)
Отгонцэцэг Галбадрах (48 келі)

Теннис (7жолдама);
Жекелей сында:
Александр Бублик,
Елена Рыбакина,
Юлия Путинцева,
Ярослава Шведова,
Михаил Кукушкин,
Жұптық сында:
Андрей Голубев-Александр Бублик
Елена Рыбакина-Ярослава Шведова

Back to top button